Atrakcje


Przyroda

Nasz dom znajduje się na terenie obszaru Natura 2000, rezerwatu biosfery „Polesie Zachodnie”, na skraju kompleksu Lasów Parczewskich. Mamy tutaj rezerwaty przyrody, obszary chronionego krajobrazu, parki krajobrazowe, ścieżki przyrodnicze i możliwość naprawdę bliskiego obcowania z przyrodą. W pobliskich lasach można spotkać m.in łosie, jelenie, sarny, dziki, jenoty, a nawet wilki.
Znajdujemy się również w niewielkiej odległości od Poleskiego Parku Narodowego.

 

Birdwatching

Polesie Lubelskie jest wymarzonym miejscem dla obserwatorów ptaków. W bliskim otoczeniu znajduje się 29 stref ochronnych rzadkich gatunków ptaków, nieco dalej można skorzystać z trzynastu ptasich tras turystycznych.
Na samym terenie naszego gospodarstwa prowadzona jest ochrona zagrożonych gatunków ptaków i siedlisk przyrodniczych, m.in. czajki, kszyka i derkacza.
Więcej na stronie http://www.birdwatching.urszulin.eu

 

Święty spokój 

Czasem trzeba zatrzymać się na chwilę. Jeżeli chcesz się odprężyć i wyciszyć – zapraszamy 🙂
W pokojach nie ma telewizorów, za to mamy sporo książek, jest cisza i spokój. Można wylegiwać się pół dnia na kanapach przed kominkiem, pójść na spacer do lasu albo do stajni posiedzieć z końmi. U nas odetniesz się od trosk życia codziennego.

 

Aktywny wypoczynek

Jeżeli jednak masz ochotę się ruszyć, na naszych Gości  czeka wiele form aktywnego spędzenia czasu.  Mamy dobrze przygotowane szlaki turystyczne i trasy rowerowe. Bliskość lasu daje również nieograniczone możliwości dla wielbicieli biegania i nordic walking. W bliskich okolicach znajdują się również jeziora z typowym zapleczem rekreacyjnym. Mamy również swój niewielki staw.

 

Wędkarstwo

Dla wielbicieli wędkarstwa przygotowujemy staw z możliwością wędkowania. Mamy rybki: karpie, karasie i amury.   W odległości 15 km od nas znajduje się również super Łowisko Pod Sosnami www.lowiskopodsosnami.pl czynne cały rok.

 

Przyjazne zwierzęta 

W naszym gospodarstwie mieszkają konie, kuce, koty i psy. Wszystkie zwierzęta są bardzo przyjaźnie nastawione do świata, można je głaskać, przytulać i całować 🙂

 

Plac zabaw 

Wciąż go rozbudowujemy, ze zjeżdżalnią, piaskownicą i dużą trampoliną. Jest również plac zabaw Little Tikes dla najmłodszych.

 

Biblioteczka

Z książkami dla dzieci i dorosłych, kredkami, kolorowankami, grami itp. Każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy również sporo przewodników i map, pomożemy opracować ciekawe trasy do zwiedzania.

Zimową porą

Zima w Makoszce jest wyjątkowa – jest naprawdę pięknie, można pozwolić sobie na słodkie lenistwo przed kominkiem, jak również spędzić czas aktywnie. Kiedy spadnie śnieg pobliskie lasy stwarzają super warunki do uprawiania narciarstwa biegowego,dla najmłodszych Gości przygotowaliśmy górkę do zjeżdżania na sankach.